24/10/2012

Tag: Moje blogowe sekrety.


Postanowiłam odpowiedzieć na tag, który już jakiś czas krąży w naszym blogowym świecie, jeśli jesteście ciekawe moich odpowiedzi to zapraszam do dalszej części posta.
1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty?
Bloga prowadzę od ponad roku. A dokładnie od 11.08.2011. Co mnie skłoniło do założenia bloga? Wakacyjna nuda, która przerodziła się w pasję. Obecnie bez bloga nie potrafiłabym normalni funkcjonować i nie wiem co robiłabym ze swoim wolnym czasem - pomimo, że mam go coraz mniej.
Jak często publikuję posty? Rożnie, zależy to od ilości wolnego czasu - zdarzają się okresy kiedy dodaje nawet dwie notki dziennie, ale bywały też czasy kiedy np. 2 tygodnie się nie odzywałam :(

2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?
Szczerze powiedziawszy to po przebudzeniu się pierwsze co robię to nastawiam wodę na kawę. Później sie ogarniam i zasiadam z kawą przed laptopem. Jednak najpierw sprawdzam pocztę - uroki starosty roku. Później blog, a w zasadzie blogroll i sprawdzam co się u Was dzieje :) na końcu przeglądam komentarze i odpowiadam na Wasze pytania.
No chyba, że znowu zaspałam to dopiero po zajęciach zaglądam na bloga.

3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą o tym, że prowadzisz bloga?
I rodzina i znajomi wiedzą. Pozdrawiam serdecznie ludzi z roku, którzy twierdzą, że "bloga to się w gimnazjum prowadziło" całuski :*

4. Posty jakiego typu interesują Cię najbardziej u innych blogerek?
Uwielbiam oglądać makijaże innych dziewczyn - wielu z nich zazdroszczę talentu!

5. Czy zazdrościsz czasem blogerkom?
No pewnie, że tak! Czego? Pięknych makijaży, udanych stylizacji, nienagannych cer!

6. Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś kosmetyk tylko po to, by móc go zrecenzować na swoim blogu?
Nie zdarzyło mi się. Ale dzięki recenzjom na blogach innych dziewczyn często kupuję kosmetyki, o których wcześniej bym nie pomyślała ;)

7. Czy pod wpływem blogów urodowych kupujesz więcej kosmetyków, a co za tym idzie, wydajesz więcej pieniędzy?
Wydaje mi się, że obecnie wydaje mniej pieniędzy na kosmetyki, dzięki blogom znalazłam kilka swoich KWC i się ich trzymam nie testując niczego nowego - wolę sprawdzone produkty niż eksperymenty :)

8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?
Zmieniło tryb mojego życia. Dało mi więcej organizacji - to się da jeszcze więcej? :P cieszę się, że mogę się z Wami podzielić tym co kocham!

9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?
Zwykle robię zdjęcia hurtowo, a jak mam chwilkę czasu to przeglądam folder "do publikacji" i wybieram kosmetyk o którym mam ochotę Wam napisać :)

10. Czy miałaś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak że chciałaś go usunąć?
Nigdy nie chciałam bloga usunąć. Zdarzało mi się zamilknąć na jakiś czas, ale nie przeszło mi przez myśl żeby usuwać bloga.

Dodatkowe pytanie:
11. Co najbardziej denerwuje Cię w blogach innych dziewczyn?
Oj trudne pytanie. Musiałam się troszkę dłużej nad nim zastanowić. 
Pierwszą rzeczą, która troszkę mnie zniechęca do czytania bloga to czerpanie zdjęć do postów wyłącznie z internetu - skąd mam mieć pewność, że blogerka pisze o kosmetyku, który używała?
No i kolejną rzeczą jest temat wszystkim dobrze znany mianowicie współprace. Sama współpracuję z kilkoma firmami jednak zawsze zastrzegam sobie prawo do mojej obiektywnej opinii - jak coś mi się nie podoba to o tym piszę i już. Jednak w niektórych przeczytanych przeze mnie postach widać było straszne wychwalanie produktów - takie coś do mnie nie przemawia i takie blogi omijam szerokim łukiem. 
Zakładając bloga nie byłam nastawiona na jakiś zysk - jakby nie patrząc to paczki od firm wiążą się z zyskiem dla nas - obecnie cieszy mnie bardzo, że siostra zapyta co polecam, czy koleżanka zapyta co zrobiłam, że "cośtam". Jest to bardzo motywujące, że ktoś chce moich rad wsłuchać :) a wszystko dzięki Wam dziewczyny ponieważ moja wiedza kosmetyczna z dnia na dzień się rozrasta!

Kto jeszcze nie odpowiadał na ten tag!? Wywołuję te osoby do odpowiedzi :)

9 comments:

 1. Czuję się otagowana :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dawno nie było u mnie TAGów żadnych, skorzystam :D
   Może wyjdą z tego jakieś fajne przemyślenia :)

   Delete
 2. Lubię czytać odpowiedzi na ten tag, można się wiele dowiedzieć to autorach bloga :)

  ReplyDelete
 3. bardzo fajny jest ten Tag:) muszę się zastanowić, czy by nie odpowiedzieć na niego:)

  ReplyDelete
 4. bardzo fajny :) mogę skorzystać?

  ReplyDelete
 5. Ja też go zrobiłam fajny tag :)

  ReplyDelete
 6. ooo, podejmuje wyzwanie :D

  ReplyDelete