09/06/2017

BEAUTY EAUTY TIPS AND TRICKS #2: kolorowe korektory.

Kochani! Macie problem z doborem korektora? Nie wiecie po co różne marki produkują kolorowe korektory? Dzisiaj postaram się powiedzieć Wam jaki odcień korektora pomoże Wam zniwelować dany odcień skóry. Jako przykład posłuży mi paletka L'oreal Infaillible Total Cover, którą obecnie testuję, więc ostateczną opinię o niej poznacie za niedługo. Dzisiaj tylko o kolorach w korektorach.


ZIELONY - ten kolor korektora pięknie neutralizuje wszelkiej maści zaczerwienienia, zarówno te spowodowane popękanymi naczynkami, jak również nadmiernym czerwienieniem się buzi, aż po zaognione zmiany trądzikowe. Musimy jednak pamiętać, aby używać go w minimalnej ilości, a podkład, czy korektor w kolorze naszej skóry nakładany później na ten produkt musi być wklepany, najlepiej gąbeczką, w innym wypadku korektor połączy się z nakładanym na niego kosmetykiem i stanie się widoczny.

FIOLETOWY - pięknie zniweluje żółtość skóry - nadaje się przy maskowaniu siniaków, czy plam pigmantacyjnych. Niektórzy uważają, że dobrze nadaje się do niwelowania ciemnych zasinień pod oczami, dla mnie jednak lepszy w tym wypadku jest korektor w odcieniu brzoskwiniowym.

BEŻOWE PIGMENTY - najbezpieczniejszy korektor. Jeśli używamy go do zakrywania niedoskonałości na całej buzi musi być idealnie dobrany pod kolor naszej skóry, bądź podkładu. Dlaczego? Ponieważ najlepiej korektor nakładać po nałożeniu podkładu, zużywamy go wtedy znacznie mniej. Podczas gdy nakładałybyśmy go pod podkład to z pewnością konieczna by była później poprawka korektora. Jeśli wybieramy korektor pod oko polecam dobierać go pod kolor podkładu/cery, ewentualnie może być maksymalnie o ton jaśniejszy.

RÓŻOWE PIGMENTY - dla mnie to korektor, który najlepiej nadaje się pod oko dla osób, które nie mają problemów z zasinieniami, ponieważ różowy pigment może zwiększać widoczność tego problemu.

ŻÓŁTE PIGMENTY - tutaj już znacznie lepiej z tuszowaniem zasinień, będzie się również nadawał do zakrywania siniaków, czy zaczerwienień,

Możemy również znaleźć inne barwy, które pomogą nam wyrównać koloryt skóry:
CZERWONY / POMARAŃCZOWY - jeszcze nie tak dawno był lansowany trend na zakrywanie zasinień pod oczami czerwoną pomadką z pomarańczowym pigmentem (ciepłe odcienie) - tutaj uda nam się zniwelować nawet szare zasinienia.

A Wy używacie kolorowych korektorów lub baz?

16 comments:

 1. Nigdy nie używałam kolorowych korektorów. W zupełności mi wystarcza True Match L'Oreal :)

  ReplyDelete
 2. Mam ten zestaw, uwielbiam go :)

  ReplyDelete
 3. Ja mam zieloną bazę na zaczerwienienia z Kobo i rzeczywiście daje radę :).

  ReplyDelete
 4. ZIELONY, RÓZOWY OWSZEM ALE Z TAKĄ BAZĄ KOLORYSTYCZNĄ KOREKTOROW NIE MIALAM DO CZYNIENIA...

  ReplyDelete
 5. Używam żółtawego i czaaasem zielonkawego, ale reszty już nie potrzebuję :)

  ReplyDelete
 6. Lubię używać zielonego na miejsca, które lubią się zaczerwienić. I oczywiście żółte odcienie pod oczy :)

  ReplyDelete
 7. Ja rzadko sięgam po kolorystyczną korekcję, choć wiem, że brzoskwiniowe tony kryją zasinienia pod oczami.

  ReplyDelete
 8. Na takie korektory bym się skusiła :)

  ReplyDelete
 9. tych kolorowych nigdy nie używałam.

  ReplyDelete
 10. Dla mnie w takich paletach zawsze najważniejszy jest kolor zielony:)

  ReplyDelete
 11. Używam jedynie korektora rozświetlającego pod oczy.

  ReplyDelete
 12. nie znam ,mało się maluję więc korektory tym bardziej kolorowe dla mnie czarny temat ;p

  ReplyDelete
 13. Używam czasami zielonej bazy z W7, ale szału nie robi;)

  ReplyDelete
 14. A clothing shope .An image in online world. which.is a hopeful of your hope and relaxation.where you will fine your likeing ,it is also very low.luxuriance luxury luxury. your best wishes will be more likely to be run our ways in online world

  ReplyDelete
 15. Paperswriting paper writing service is easy on the pocket for 90% of students, even when on a budget. Students who struggle can turn to us for a cheap paper writing service to get their work done. We always offer affordable work and provide write my paper help for our clients, which never sacrifices quality.

  ReplyDelete
 16. Od jakiegoś czasu coraz bardziej zagłębiam się w świat wizażu. Od zawsze makijaż był moją pasją, ale od niedawna zaczęłam się szkolić w tym kierunku już bardziej profesjonalnie. Na jednym ze szkoleń używaliśmy właśnie tego korektora. Świetnie się sprawdzał. Myślę, czy samej sobie go nie zamówić :).

  ReplyDelete