19/10/2014

ZAPACH: Yankee Candle - Cinnamon Stick (Wosk)

Jesienne wieczory niezmiennie kojarzą mi się z rozpalonym kominkiem, świeczkami i winem. Obecnie nie mam możliwości grzania się przy kominku w rodzinnym domku, więc ta przyjemność została zamieniona na palenie aromatycznych wosków. Zdecydowanie uzależniłam się od pięknych zapachów roznoszących się w mieszkaniu. Moja kolekcja wosków to obecnie 4 sztuki, ale planuję więcej, dużo więcej!

Opis zapachu:
Grudniowe, spędzane w rodzinnym gronie święta niosą ze sobą wiele aromatów. Przede wszystkim jednak, zimowa celebracja pachnie piernikami – słodkimi, korzennymi, odrobinę orientalnymi. Ich smak sprawia, że zapominamy o wszystkich troskach i problemach, a zapach – ociepla nawet najbardziej mroźne, grudniowe wieczory. Cinnamon Stick to świąteczna delicja, cudownie wybarwiony, w pełni naturalny wosk, który otula woalką słodkiego cynamonu, urozmaiconego garścią korzennych, rozgrzanych w czerwonym winie goździków.


Tarta wosku waży 22 g. Używam jej w małym kominku, więc zdecydowałam się na kruszenie wosków i przechowywanie ich w woreczkach strunowych. Jedna mała porcja wystarcza na około godzinę intensywnego pięknego zapachu. Wosk topiąc się paruje, wręcz się dymi i uwalnia w ten sposób swoją woń. Gdy się wypali zaczynamy czuć wosk zwykłej świeczki i wtedy gaszę kominek.

Cinnamon Stick to intensywny cynamon, nie wyczuwam w nim nuty goździków. Przyjemnie otula mieszkanie ciepłą wonią bez chemicznych nut. Jest idealny na zimne jesienne wieczory, szczególnie takie pod kocem z kieliszkiem wina w dłoni. Nie tylko na święta, chociaż na pewno zagości u nas podczas okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Woski Yankee Candle kosztują 7 zł,  ale obecnie jest zapachem miesiąca październik i znajdziemy go w cenie 5,60 zł.

9 comments:

 1. mi właśnie wosk skończył się:(

  ReplyDelete
 2. Kupiłam go ostatnio, ale trzymam na zimowe miesiące :) Zapowiada się nieźle!

  ReplyDelete
 3. Za tym zapachem akurat nie przepadam, wolę mniej oczywiste :)

  ReplyDelete
 4. Myślę że to byłby mój nr 1 :D

  ReplyDelete
 5. Muszę sobie kupić woski, aby umiliły mi dzień i wieczór! :) Ale coś mi się wydaje, że ten zapach jest typowo dla mnie :)

  ReplyDelete
 6. Zapach bardzo na pewno by mi się spodobał :)

  ReplyDelete
 7. Uwielbiam cynamon. Zawsze mam świeczki o tym zapachu:)

  ReplyDelete
 8. Yankee ma wiele świetnych zapachów. :) Oprócz tego warto jeszcze sprawdzić Village, Kringle, WoodWick i Colonial.

  ReplyDelete